Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Ogłoszenia parafialne, 31 października 2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31 Niedziela Zwykła, 31 października 2021 r.

 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła parafialnego, było to 441 lat temu a kościół został zbudowany 448 lat temu. Parafia istnieje 663 lata. Dziękuję parafianom i gościom za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, dziękuję wszystkim którzy duchowo i materialnie troszczą się o naszą parafię i kościół.
 • W tym tygodniu Msze św. od wtorku do piątku godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. w sobotę.
 • W dzisiejszą niedzielę zapraszam na modlitwę różańcową do Zielonowa o godz. 15.00 przy kapliczce.
 • W czwartek 04 listopada 2021 r. o godz. 18.30 spotkanie modlitewne wspólnoty „Emaus”. Serdecznie zapraszamy.
 • W poniedziałek 01 listopada 2021 r. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8.30 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 procesja do grobów wokół kościoła a po Mszy św. o godz. 12.00 procesja na cmentarz parafialny i  modlitwy za zmarłych.
 • We wtorek 02 listopada 2021 r. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza   św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych, którzy odeszli do Boga z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim roku, zmarłych polecanych w wypominkach i  wszystkich wiernych zmarłych.
 • Do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny za  jednego zmarłego dziennie pod zwykłymi warunkami.
 • W listopadzie modlimy się za zmarłych. Przez cały listopad od 02 listopada 2021 r. zapraszam codziennie (oprócz niedziel) o godz. 17.30 na modlitwę w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach. Dziękuję za ofiary składane z wypominkami.
 •  Ofiary zbierane na cmentarzu 01 listopada 2021 r. Uroczystość Wszystkich Świętych będą przeznaczone na jego utrzymanie (wywóz śmieci). Cmentarz jest utrzymywany wyłącznie z ofiar. Bóg zapłać! Przy wejściach na cmentarzu został położony polbruk i nawieziona ziemia wzdłuż ogrodzenia cmentarza. Wartość wykonanych prac to 14 tyś 600 zł. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.
 • 05 listopada 2021 r. przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych od godz. 10.00. Spowiedź w Szpitalu w Ameryce o godz. 14.00.
 • Serdecznie dziękuję Druhnom i Druhom z OSP w Gryźlinach oraz młodzieży z OSP w Gryźlinach za pomoc w posprzątaniu liści wokół kościoła. Dziękuję Pani Celinie Czeczko za uporządkowanie grobów wokół kościoła. Dziękuję wspólnocie Bombowe Babki za przegotowanie stroików na groby wokół kościoła.
 • Za posprzątanie kościoła i kwiaty do dekoracji dziękuję rodzinom Państwa Pogórskich i Kucińskich z Ameryki. O dalszą troskę proszę rodziny Państwa Federewicz i Balińskich z Ameryki.
 • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
 • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Myśl na nowy tydzień:

„Świat jest pełen oziębłości, ponieważ ludzie nie maja odwagi być tak serdeczni, jakimi są naprawdę”.