Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Tutaj relacja na żywo!

Intencje mszalne w sierpniu 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W SIERPNIU 2020 R.

02.08.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji Żywego Różańca.

godz. 12.00 – za zmarłych z rodziny Pieńkosz i Szustkowskich.

06. 08.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 – Ś.P. + Albert Broch w dzień urodzin.

09.08.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Bronisława, + Helena, + Regina, + Krystyna, + Eugeniusz, + Kazimierz.

godz. 12.00 – Ś.P. + Paweł Kinzel.

10. 08.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – o zdrowie i Bożą opiekę dla Zenobii Golan.

11. 08.2020 r. Wtorek

godz. 18.00 – w intencji Olgi i Bartosza Zielińskich, dziękczynna w 8 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia małżeńskiego.

15.08.2020 r. Sobota

godz. 8.30 – Ś.P. + Ewa, + Romuald Neumann.

godz. 12.00 – Ś.P. + Czarek w 15 rocznicę śmierci.

16.08.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji ofiarodawców i osób , które przygotowały pierwszy ołtarza na Boże Ciało przy kapliczce u zbiegu ulic Baczewskiego i  Kościelnej o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

godz. 12.00 – Ś.P. + Zenon Sobieski, +Aleksander, + Henryka Zduniuk.

19.08.2020 r. Środa

godz. 18.00 – Ś.P. +  Jadwiga, + Jan, + Rafał z rodziny Kleina.

20.08.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 – Ś.P. + Barbara Gbiorczyk, + Zygmunt Gbiorczyk i za ich zmarłych  rodziców (intencja od Cioci Małgosi).

23.08.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Józef i + Stanisława Stankiewicz, + Grażyna Blajda.

godz. 12.00 – Ś.P. + Wiesława, + Henryk, Stanisław Wojciechowscy i za zmarłych z rodziny.

26.08.2020 r. Środa

godz. 18.00 – dziękczynna do św. Józefa za otrzymane łaski.

27.08.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 – dziękczynno – błagalna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny Klucewicz.

30.08.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji parafii.

godz. 12.00 – Ś.P. + Andrzej Mówiński w 1 rocznicę śmierci.

Intencje mszalne w lipcu 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W LIPCU 2020 R.

01.07.2020 r. Środa

godz. 18.00 – w intencji nauczycieli i pracowników szkoły podstawowej SPSK w Gryźlinach.

04.07.2020 r. Sobota

godz. 18.00 – Ś.P. + Stefan, + Franciszka  i za zmarłych z obydwu rodzin.

05.07.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – Ś.P. + Henryk Żabiński i za zmarłych z rodziny.

07.07.2020 r. Wtorek

godz. 18.00 – w intencji Katarzyny i Mateusza Rutynowskich dziękczynna w 2 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia małżeńskiego.

09.07.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 – Ś.P. + Jan Czybora w 9 rocznicę śmierci.

11.07.2020 r. Sobota

godz. 18.00 – Ś.P. + Stanisław w rocznicę śmierci, + Irena.

12.07.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Henryk Sokołowski, + Henryk Żabiński i za zmarłych z rodziny.

godz. 12.00 – Ś.P. + Czarek.

19.07.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Stefania w rocznicę śmierci, + Aleksander.

godz. 12.00 – Ś.P. + Czesława Tomiałojć, + Józef Tomiałojć i za zmarłych z rodziny Tomiałojć i Mendel.

20. 07.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – Ś.P. + Danuta Osnowska w 30 dzień od śmierci.

26.07.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Marcin Żabiński w dzień urodzin.

godz. 12.00 – Ś.P. + Genowefa Rybińska w 2 rocznicę śmierci, + Edward Rybiński
w 25 rocznicę śmierci.

27. 07.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – do Pani Gietrzwałdzkiej z prośbą o błogosławieństwo Boże w rodzinie
i gospodarstwie.

29. 07.2020 r. Środa

godz. 18.00 – Ś.P. + Adam Łach w 1 rocznicę śmierci.

Intencje mszalne w czerwcu 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W CZERWCU 2020 R.

07.06.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – o dary Ducha Świętego dla Tomasza na czas matury.

09.06.2020 r. Wtorek

godz. 18.00 – Ś.P. + Dariusz w rocznicę śmierci.

11.06.2020 r. Czwartek

godz. 10.00 –  o błogosławieństwo Boże dla Krzysztofa i Joanny i ich dzieci z okazji 5 rocznicy ślubu.

13.06.2020 r. Sobota

godz. 18.00 – Ś.P. + Irena w rocznicę śmierci, + Stanisław.

 14.06.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Helena Kopcińska w 4 rocznicę śmierci.

godz. 12.00 – Ś.P. Jan w 10 rocznicę śmierci, + Honorata.

17.06.2020 r. Środa

godz. 18.00 – o błogosławieństwo Boże dla Rafała i Jakuba z okazji urodzin.

19.06.2020 r. Piątek

godz. 18.00 –  o błogosławieństwo Boże dla Kubusia, Michasia i Piotra z okazji urodzin.

 21.06.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Jan, + Jadwiga Jurgielewicz, za zmarłych z rodziny Jurgielewicz i Masalskich

godz. 12.00 – Ś.P. + Marianna Jasieniewska, + Kazimierz Jasieniewski,
+ Zdzisław Brzostek.

22.06.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ofiarodawców  i wykonawców ołtarza na Boże Ciało przy ul. Baczewskiego (na domu Pani Neuman).

24.06.2020 r. Środa

godz. 18.00 – w intencji Pana Jana Abako, naszego organisty o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski.

godz. 19.00 – w intencji Agnieszki i Roberta dziękczynna w 25 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia małżeńskiego i w intencji Pani Wandy z okazji z okazji  rocznicy urodzin o potrzebne łaski i zdrowie.

25.06.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 -  w intencji Jadwigi i Jana Żabińskich, dziękczynna w 59 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia małżeńskiego, w intencji Jana z okazji imienin, w intencji Grażyny i Natalii z okazji urodzin.

27.06.2020 r. Sobota

godz. 18.00 – Ś.P. + Ewa w 11 rocznicę śmierci.

28.06.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Jan, + Janina, + Helena, + Eugeniusz i za zmarłych z rodziny Bigdów.

godz. 12.00 – Ś.P. + Irena, + Władysław Romanowscy i za dusze w czyśćcu cierpiące.

29.06.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – Ś.P. + Zofia Matusiak w 42 rocznicę śmierci.

Intencje parafialne w maju 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W MAJU 2020 R.

02.05.2020 r. Sobota

godz. 8.30 –  o ustanie epidemii i o deszcz.

godz. 10.30 – Ś.P. + Zygmunt Gbiorczyk.

godz. 12.00 – o łaskę życia wiecznego dla: rodziców Ś.P. + Wandy i Józefa, dla braci: Ś.P. + ks. Bogdana, Zygmunta w dniu imienin i jego wnuka Ś.P. + Michała i Ś.P. + Hieronima – zmarłych z rodziny Laskowskich, dla Ś.P. + Andrzeja Andersa o córki i siostry Marii Katarzyny.

03.05.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 –  w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

Godz. 10.30 -

godz. 12.00 – Ś.P. + Józef Tomiałojć w 22 rocznicę śmierci, + Helena Tomiałojć.

06.05.2020 r. Środa

godz. 18.00 –  za zmarłych rodziców Ś.P. + Marianna, + Karol, za zmarłego szwagra Ś.P.  + Czesław za zmarłych z rodziny Hermanowskich i Siedleckich.

07.05.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 –  w intencji rodziny Państwa Tyburskich o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

08.05.2020 r. Piątek

godz. 18.00 –  o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. Stanisława.

10.05.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 –  o błogosławieństwo boże dla rodziny

godz. 10.30 – przez wstawiennictwo Matki Bożej Gietrzwałdzkiej dziękując Bogu za otrzymane łaski z prośbą o  dalszą opiekę i potrzebne łaski dla syna Darka jego mamy i całej rodziny.

godz. 12.00 – w intencji Juliana w 12 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo i w intencji jego rodziny.

11.05.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 –  do pani Gietrzwałdzkiej z prośbą o błogosławieństwo Boże
w rodzinie i gospodarstwie.

12.05.2020 r. Wtorek

godz. 18.00 – Ś.P. + Leonard Plotetzki .

14.05.2020 r. Środa

godz. 18.00 – Ś.P. + Zofia Matusiak.

14.05.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 –  Ś.P. + Kazimiera w 3 rocznicę śmierci, + Tadeusz i za ich zmarłych rodziców i rodzeństwo.

15.05.2020 r. Piątek

godz. 18.00 –  w intencji o zdanie matury.

16.05.2020 r. Sobota

godz. 18.00 – Ś.P. + Jerzy Gdaniec i za jego zmarłych rodziców.

17.05.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 –  Ś.P. + Tadeusz Kośnik, za matkę + Irena Kośnik, za ojca + Wincenty Kośnik.

godz. 10.30 – za Ś.P. matkę + Anna Sałamaj w 12 rocznicę śmierci.

godz. 12.00 – za duszę Ś.P. + Mieczysław, + Jan Lipińscy, o odpuszczenie grzechów i radość życia wiecznego Wiesław Lipiński w 7 rocznicę śmierci.

18.05.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – w intencji całej rodziny o Boże błogosławieństwo
i potrzebne łaski.

19.05.2020 r. Wtorek

godz. 18.00 – o łaskę uzdrowienia dla Pani Marzeny Greglickiej .

20.05.2020 r. Środa

godz. 18.00 – o szczęśliwe rozwiązanie , o zgodę i miłość w rodzinie Darka i Haliny.

21.05.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 –  Ś.P. + Jan Iwanowicz.

22.05.2020 r. Piątek

godz. 18.00 –  Ś.P. + Łukasz, + Julia.
24.05.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 –  w intencji Mileny, Jagody, Witolda z okazji urodzin i w intencji wszystkich matek z rodziny o Boże błogosławieństwo.

godz. 10.30 – Ś.P. +  Irena, + Bolesław Gałeccy.

godz. 12.00 – Ś.P. + Helena Kościukiewicz.

29.05.2020 r. Piątek

godz. 17.00 – w intencji Pani Eryki Podsiadłowskiej z okazji 80 rocznicy urodzin o zdrowie i Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

24.05.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – 

godz. 10.30 –

godz. 12.00 – Ś.P. + Zofia, + Romuald, + Henryk, za zmarłych z rodziny Maciszewskich i za dusze w czyśćcu cierpiące.

Intencje parafialne w kwietniu 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W KWIETNIU 2020 R.

03.04.2020 r. Piątek

godz. 17.00 – Ś.P. + Ryszard i za zmarłych z rodziny.

godz. 18.00 – w rocznicę urodzin Ryszarda, Antoniego i Tomasza o Boże błogosławieństwo.

05.04.2020 r. Niedziela     

godz. 8.30 – w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – Ś.P. + Jadwiga, + Zygmunt Chodkowscy.

09.04.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 – Ś.P. + Alicja, + Roman.

11.04.2020 r. Sobota

godz. 20.00 –

12.04.2020 r. Niedziela

godz. 6.00 –  Ś.P. + Eugeniusz w rocznicę śmierci, + Józefa, + Henryk,
+ Mieczysław, + Marcin, + Jan Rydzewski w rocznicę śmierci, + Józef Roman.

godz. 12.00 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Agnieszki w dniu urodzin.

13.04.2020 r. Poniedziałek

godz. 8.30 – w dniu urodzin o dary Ducha dla Oliwii, Laury i Wacława.

godz. 12.00 –

19.04.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – za zmarłych rodziców i dziadków, za Ś.P. + Anielę i Bazylego.

godz. 12.00 – Ś.P. + Barbara Kościukiewicz.

25.04.2020 r. Sobota

godz. 17.00 – o zdrowie w dniu urodzin Cezarego Balcerczyka

26.04.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Justyna Nawacka w 12 rocznicę śmierci.

godz. 12.00 – Ś.P. + Tadeusz Boniewski w 45 rocznicę śmierci.

Intencje mszalne w marcu 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W MARCU 2020 R.

01.03. 2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – Ś.P. + Teresa Roguska w 9 rocznicę śmierci.

06.03.2020 r. Piątek

godz. 18.00 –  Ś.P. + Józef.

07.03.2020 r. Sobota

godz. 18.00 –  Ś.P. + Tomasz Wilczewski w rocznicę urodzin.

08.03.2020 r. Niedziela     

godz. 8.30 – w intencji Haliny z okazji 53  rocznicy urodzin, w intencji Patrycji
z okazji 19 rocznicy urodzin, w intencji Marii Roman z okazji 93 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

godz. 12.00 – Ś.P. + Halina Balcerczyk w 8 rocznicę śmierci i za zmarłych
z rodziny Balcerczyk.

15.03.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Józef Trochim w 18 rocznicę śmierci.

godz. 12.00 –  Ś.P. + Zofia i Romuald Maciszewscy, + Romualda i Czesław     Podgórscy.

17.03.2020 r. Wtorek

godz. 18.00 – Ś.P. + Leonard Plotetzki w 2 rocznicę śmierci.

18.03.2020 r. Środa

godz. 18.00 – Ś.P. + Janina, + Benedykt, + Kazimiera, + Bolesław.

19.03.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 – Ś.P. + Józef Klucewicz i za zmarłych z rodziny Klucewicz.

22.03.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 –

godz. 12.00 – Ś.P. + Józef Tomiałojć i Helena Tomiałojć i za zmarłych z rodziny Tomiałojć i Mendel.

29.03.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Henryk.

godz. 12.00 – Ś.P. + Antoni Dryl, za zmarłych rodziców + Marianna, + Wacław Dryl, + Bronisława, + Dominik Rogulscy, + Jadwiga, + Zenon Boczkowscy.

Intencje mszalne w lutym 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W LUTYM 2020 R.

02.02.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – Ś.P. + Helena Tomiałojć w 5 rocznicę śmierci , + Józef Tomiałojć.

09.02.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Bronisława, + Helena, + Regina, + Krystyna, + Eugeniusz,
+ Kazimierz,

godz. 12.00 – dziękczynna za zdrowie Cezarego Balcerczyka.

15.02.2020 r. Sobota

godz. 18.00 – Ś.P. + Romuald Neumann w 1 rocznicę śmierci, + Ewa Neumann.

16.02.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji Tadeusza w 58 rocznicę urodzin i Grzegorza w 50 rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

godz. 12.00 –  Ś.P. + Maria Dąbrowska w 10 rocznicę śmierci, + Dymitr Turczyn w 19 rocznicę śmierci. 

17.02.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – w intencji Anny Brzeskiej z okazji 90 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

18.02.2020 r. Wtorek

godz. 18.00 – Ś.P. + Andrzej Śliwa w 4 rocznicę śmierci.

20.02.2020 r. Czwartek

godz. 18.00 – w intencji Krystyny z okazji 76 rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

23.02.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji parafii.

godz. 12.00 – Ś.P. + Franciszek Hoppe w 10 rocznicę śmierci i za zmarłych rodziców, + Józef Hoppe, + Marta Hoppe, + Jan, + Maria Ratomscy.

24.02.2020 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – w intencji Piotra z okazji rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski.

Intencje mszalne w styczniu 2020 r.

INTENCJE MSZALNE W STYCZNIU 2020 R.

01.01.2020 r. Środa

godz. 8.30 – w intencji Jana z okazji 86 rocznicy urodzin i w intencji Marii, Katarzyny, Andrzeja z okazji  rocznicy urodzin o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski.

godz. 18.00 – Ś.P. + Mieczysława, + Mieczysław, + Waleria, + Adam, + Jarosław, + Ryszard.

05.01.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – dziękczynna za 50 lat życia z prośbą o  potrzebne łaski Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych dla córki Izabeli.

06.01.2020 r. Poniedziałek

godz. 8.30 – Ś.P. + Albert Golan w 30 rocznicę śmierci.

godz. 12.00 – w intencji dzieci chrzestnych i rodziców chrzestnych.

12.01.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Józefa Żabińska, w rocznicę śmierci, + Henryk, + Eugeniusz, + Mieczysław, + Marcin, za zmarłych z rodziny Żabińskich, Smolińskich, + Józef Roman.

godz. 12.00 – Ś.P. + Marianna Kocoń w 1 rocznicę śmierci, + Stefan Kocoń.

19.01.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Bolesław Gleba w 23 rocznicę śmierci, + Teofila Gleba w 19 rocznicę śmierci.  

godz. 12.00 – za zmarłych dziadków z rodziny Roguskich, Bartnik, Matusiak, Gałeckich i Żabińskich.

26.01.2020 r. Niedziela

godz. 8.30 –

godz. 12.00 –

Intencje mszalne w grudniu 2019 r.

INTENCJE MSZALNE W GRUDNIU 2019 r.

01.12.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – Ś.P. + Zofia, + Bolesław Jadczak.

08.12.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Halina Witkun w 6 rocznicę śmierci, + Jan Ziółkowski i za ich zmarłych rodzców.

godz. 12.00 – Ś.P. + Alfred, + Czarek.

15.12.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Józef Klucewicz w 9 rocznicę śmierci.

godz. 12.00 – Ś.P + Teresa Sawicka w 13 rocznicę śmierci, + Lech Sawicki w 24 rocznicę śmierci.

19.12.2019 r. Czwartek

godz. 18.00 – Ś.P. + Bernard, + Józefa, + Helena, + Edward, + Bruno.

20.12.2019 r. Piątek

godz. 18.00 – w intencji Pani Czesławy Prusik z okazji 84 rocznicy urodzin, o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski.

22.12.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Irena, + Edmund, + Helena, + Ireneusz w rocznicę śmierci, i za zmarłych rodziców.

godz. 12.00 – w pewnej intencji znanej Panu Bogu.

25.12.2019 r. Środa – Uroczystość Bożego Narodzenia

godz. 24.00 – o Boże błogosławieństwo dla rodziny.

godz. 12.00 – w intencji Pani Marii Kinzel z okazji 88 rocznicy urodzin, o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski.

26.12.2019 r. Czwartek

godz. 8.30 – Ś.P. + Tadeusz Kocoń.

godz. 12.00 – Ś.P. + Zofia Matusiak.

Intencje mszalne w listopadzie 2019 r.

INTENCJE MSZALNE W LISTOPADZIE 2019 r.

03.11.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji zmarłych członków wspólnoty Żywego Różańca.

godz. 12.00 – Ś.P. + Julia, + Łukasz, + Helena.

04.11.2019 r. Poniedziałek

godz. 18.00 – Ś.P. + Antoni w rocznicę śmierci, + Monika, za ich zamarłych rodziców, + Irena, + Marcin.

10.11.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – za zmarłych z rodziny Stefic i Bryska.

godz. 12.00 – Ś.P. + Jadwiga Gajewska i za zmarłych z rodziny.

11.11.2019 r. Poniedziałek

godz. 16.00 – w intencji Ojczyzny z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości.

17.11.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – w intencji parafii.

godz. 12.00 – za zmarłych z rodziny Podsiadłowskich i Lindenau.

24.11.2019 r. Niedziela

godz. 8.30 – Ś.P. + Monika w dzień urodzin, + Antoni, za  ich za zmarłych rodziców, + Marcin.

godz. 12.00 – Ś.P. + Janina.

 Starsze wpisy »