Ogłoszenia parafialne, 31 marca 2024 r.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, 31 marca 2024 r.

• Dzisiaj 31 marca 2024 r. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – procesja i Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 rano i Msza św. o godz. 12.00.
  • W poniedziałek 01 kwietnia 2024 r. drugi dzień świąt, poniedziałek w oktawie Wielkanocy, Msze św. o godz. 8.30 i o godz. 12.00.
  • Msze św. w tym tygodniu od wtorku do soboty o godz. 18.00. W piątek nie ma postu.
  • Następna niedziela 07 kwietnia 2024 r. to druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego.
  • Bóg zapłać za hojne ofiary zebrane na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zbiórka wyniosła 1426 zł i 62 gr.
  • Dziękuję Paniom ze wspólnoty „Bombowe Babki – Koło Gospodyń Wiejskich Gryźliny – Zielonowo” za wykonanie prześlicznych dekoracji do kościoła, za udekorowanie kościoła kwiatami, posprzątanie i przygotowanie kościoła na święta.
  • Dziękuję Drużynie Młodzieżowej z OSP w Gryźlinach oraz  Druhnom i Druhom Z OSP w Gryźlinach za czuwanie przy Grobie Pańskim i udział w procesji. Dziękuję za zaangażowanie w uświetnieniu świątecznych dni.
  • Dziękuję zespołowi muzycznemu za przygotowanie i wykonanie przepięknych śpiewów.
  • Dziękuje ministrantkom i ministrantom za ofiarną, pełną zaangażowania posługę ministrancką przez świąteczne dni.
  • Dziękuję osobom zaangażowanym w liturgię świątecznych dni przez śpiew i czytanie Słowa Bożego.
  • Dziękuję za życzenia, pamięć i modlitwę z okazji dnia ustanowienia kapłaństwa.
  • Dziękuję za smaczne dary na stół wielkanocny.
  • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
  • Pan Bóg powołał do siebie Ś.P. Henryka Górskiego. Msza pogrzebowa będzie w środę 03 kwietnia 2024 r. o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać Panie.
  • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717,
    gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt

„Sukces to nie końcówka podróży, to każdy krok w jej trakcie”.

Czcigodni Parafianie, Szanowni Przyjaciele i Goście Parafii św. Wawrzyńca w Gryźlinach

Pośród wielu trudności, które przeżywamy, nie zapominajmy nigdy, że jesteśmy uzdrowieni ranami Chrystusa (por. 1 P 2, 24). W świetle Zmartwychwstałego nasze cierpienia się przemieniają. Tam, gdzie była śmierć, jest obecnie życie; gdzie był smutek, jest obecnie pocieszenie. Przyjmując krzyż, Jezus nadał sens naszym cierpieniom, a teraz modlimy się, aby dobroczynne skutki tego uzdrowienia rozprzestrzeniły się na cały świat. (Papież Franciszek, 4 kwietnia 2021.

Zmartwychwstanie Chrystusa napełnia nasze serca radością! To dzień, w którym Jezus zwycięża mroki śmierci i triumfuje jako Pan życia. Życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Ten, Który zwyciężył Śmierć pomaga także nam pokonywać to, co czyni nasze serca martwymi oraz wlewa nadzieję na przebywanie z Nim w radości nieba. Król Życia niech obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe, a Światło Jego słowa niech prowadzi nas przez życie w radości i pokoju.

ks. Marek Gbiorczyk – proboszcz

Link do postępowania pn. rewaloryzacja dachu zabytkowego budynku parafii p.w. św. Wawrzyńca w Gryźlinach, gmina Stawiguda.

745709/postepowanie_pn

_rewaloryzacja_dachu_zabytkowego_budynku_parafii_