Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Ogłoszenia parafialne, 29 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020 r.

W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem epidemii w kościele może przebywać maksymalnie 12 osób (nie licząc sprawujących posługę). Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia. Ten nakaz obowiązuje od 07 listopada 2020 r.
 • W tym szczególnie trudnym czasie epidemii zachęcam do pozostania w domu i udziału w Mszach świętych korzystając z telewizji, radia i Internetu. Transmisja Mszy świętych z   kościoła w Gryźlinach na stronie internetowej parafii: www.parafiagryzliny.hekko.pl Około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. pojawi się na górnej części strony internetowej komunikat otwierający transmisję: „Tutaj relacja na żywo”.
 • Msze święte w niedzielę o godz. 8.30, dodatkowa o 10.30 i 12.00.
 • Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę o godz. 18.00.
 •  We wtorek i piątek o godz. 7.00 rano zapraszam na Roraty.
 • W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent. W czasie Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych i wieńców adwentowych. Zachęcam (szczególnie dzieci) do wykonania wieńców adwentowych by pomagały pamiętać o adwentowym czasie w naszych domach. Zachęcam by szczególnie w Adwencie czytać Pismo Święte, by Słowo stawało się Ciałem w naszym życiu.
 • W naszej parafii nie będzie rekolekcji adwentowych. Zapraszam by korzystać z internetowych form rekolekcji.
 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech będzie to czas szczególnego pogłębienia tajemnicy Ofiary Eucharystycznej i obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • Za posprzątanie kościoła i kwiaty do dekoracji dziękuję rodzinom Państwa Gędek z Gryźlin oraz Cieloch i Nawackich z Zielonowa.
 • Dziękuję rodzinie Państwa Plotetzkich za wykonanie wieńca adwentowego do kościoła.
 • Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci).
 • W tym tygodniu adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku (oprócz środy) od godz. 20.00 do 21.00 zakończona dziesiątką różańca i Apelem Maryjnym.
 • OSP w Gryźlinach, mieszkańcy sołectwa Gryźliny oraz goście naszej parafii włączyli się w akcję – „strażacy wspierają szpitale”. Zebrano ponad 1300 butelek wody i kilkadziesiąt sztuk środków higienicznych. Dziękuję wszystkim za włączenie się do tej akcji.
 • Są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena minimalna za świecę 5 zł.
 • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
 • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Konto parafialne:

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Gryźlinach 45 8858 0001 2001 0001 6391 0501

Myśl na nowy tydzień:

„Zagadki Boże są bardziej zadawalające niż rozwiązania człowiecze”.