Ogłoszenia parafialne, 26 maja 2016 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 26 maja 2016 r.

•  Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie (i nie tylko) o naszych mamach w dniu ich święta.
  • W maju, miesiącu poświęconym Matce Bożej, zapraszam na nabożeństwa majowe w kościele, codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00, a w Zielonowie w każdą niedzielę o godz. 17.00 przy kapliczce.
  • W piątek 27 maja 2016 r. koniec Białego Tygodnia. Serdeczne dziękuję rodzicom dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. za dar jaki ofiarowali dla naszego kościoła w postaci dwóch kompletów obrusów, na Adwent i Wielki Post. Dziękuję za wspaniałą współpracę podczas przygotowań do Pierwszej Komunii. Pani Justyna katechetka pragnie podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowania, pomoc, twórczą współpracę i okazywaną życzliwość. Jako proboszcz serdecznie dziękuję Pani Justynie katechetce za wielkie poświęcenie w przygotowaniu dzieci, za wkładane serce i poświęcony czas.
      • Serdecznie dziękuję parafianom za przygotowanie i ozdobienie drogi procesyjnej,
      • Dziękuję parafianom za zaangażowanie, ofiary i pomoc w tworzeniu i dekorowaniu ołtarzy,
      • Dziękuję druhnom i druhom z OSP w Gryźlinach za udział w procesji,
      • dziękuję Panu organiście,
      • Dziękuję ministrantkom i ministrantom,
      • Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty,
      • Dziękuję za płatki kwiatów sypane na procesji.
      • Dziękuję dorosłym, młodzieży i dzieciom z udział w procesji,
      • Dziękuję Paniom za prowadzenie śpiewu.W sobotę 28 maja 2016 r. o godz. 19.00 spowiedź młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
  • Za posprzątanie kościoła serdecznie dziękuję rodzicom dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii. O dalszą troskę przed proszę rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Pan Zdzisław Brzostek. Wieczny odpoczynek racz zmarłemu dać Panie.
  • Dziękuję za składane ofiary na utrzymanie parafii oraz za wszelką okazywaną
           życzliwość i pomoc.

„Matka to jedyna osoba na świecie, która pokochała Cię zanim jeszcze Cię poznała”.