Ogłoszenia parafialne, 21 października 2018 r.

29 Niedziela Zwykła, 21 października 2018 r.

• Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, to czas pamięci i wspierania misji.
  • W tym tygodniu Msze św. od Pn do So o godz. 18.00.
  • W październiku zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele (oprócz niedziel) o godz. 17.30. Dzieci zapraszam w czwartek. W niedzielę zapraszam na modlitwę różańcową do Zielonowa o godz. 15.00 przy kapliczce.
  • W czwartek 25 października 2018 r. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Początek spotkania o godz. 19.00. Wszystkich chętnych zapraszam na spotkanie.
  • W ramach Dnia Papieskiego w ubiegłą niedzielę zebraliśmy na pomoc stypendialną dla utalentowane młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ofiary w wysokości 347 zł i 44 gr. Bóg zapłać.
  • Na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez diecezjalną Caritas zebraliśmy ofiary w wysokości 257 zł. Bóg zapłać.
  • Za posprzątanie kościoła dziękuję Rodzinom Państwa Mackiewicz i Kaszeta, o dalszą troskę proszę Rodziny Państwa Federewicz i Cichockich.
  • Serdecznie dziękuję druhnom i druhom z OSP Gryźliny, młodzieży  OSP  Gryźliny i wszystkim innym, którzy pomogli w uprzątnięciu terenu wokół kościoła po przycięciu drzew i za uprzątniecie liści przy kościele i plebani. Szczególne podziękowania składam Panu Piotrowi Pokrzywnickiemu i Panu Grzegorzowi Żabińskiemu za środki transportu do wywiezienia gałęzi i liści.
  • Serdecznie dziękuję uczniom klasy czwartej i szóstej oraz nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Gryźlinach za pomoc w porządkowaniu cmentarza.
  • W następną niedzielę 28 października 2018 r. będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli Domowego Kościoła, wspólnoty przeznaczonej dla małżeństw sakramentalnych, wspólnoty zatwierdzonej przez Stolicę Apostolską. Pomaga ona małżonkom budować swoje więzi na drodze wspólnej modlitwy małżeńskiej, modlitwy rodzinnej, czytania Pisma św. czy wspólnych wakacji rodzinnych. Na każdej Mszy św. usłyszymy homilię poświęconą tematyce małżeństwa i rodziny oraz świadectwo małżonków ze wspólnoty Domowego Kościoła. Stąd szczególnie serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków i rodziców do obecności na Mszach św. w tę niedzielę i wysłuchania prezentowanych treści. Natomiast po Mszy św., ok. godz. 12.00, zapraszamy wszystkich chętnych do kościoła na spotkanie z członkami tej wspólnoty, podczas którego będzie można zadawać im pytania oraz uzyskać więcej informacji na temat wspólnoty Domowego Kościoła, jej celów i metod pracy.
  • Dziękuję za składane ofiary na remont dachu kościoła i bieżące utrzymanie parafii oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.

„Życie podobne jest do drogi pełnej zakrętów. Widzimy tylko odcinek do kolejnego zakrętu. Ale wiemy, że Bóg ogarnia wzrokiem całą drogę”.