Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Tutaj relacja na żywo!

Ogłoszenia parafialne, 18 października 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 Niedziela Zwykła, 18 października 2020 r.

W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem epidemii w kościele może przebywać maksymalnie 50 osób (nie licząc sprawujących posługę). Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia. Ten nakaz obowiązuje od 17 października 2020 r.

 

 • W tym szczególnie trudnym czasie epidemii zachęcam do pozostania w domu i udziału w Mszach świętych korzystając z telewizji, radia i Internetu. Transmisja Mszy świętych z kościoła w Gryźlinach na stronie internetowej parafii: www.parafiagryzliny.hekko.pl Około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. pojawi się na górnej części strony internetowej komunikat otwierający transmisję: „Tutaj relacja na żywo”.
 • Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 • W poniedziałek 19 października wspomnienie św. Łukasza patron Służby Zdrowia. Wszystkim pracownikom Służby Zdrowia składamy serdeczne podziękowania za ich pracę, posługę i ofiarność w niesieniu pomocy. Życzymy wraz z darem modlitwy zdrowia, siły i Bożej opieki.
 • W czwartek 22 października 2020 r. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”. Początek spotkania o godz. 19.00 w kościele. Wspólnota „Emaus” zaprasza do wspólnej modlitwy.
 • W październiku zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele (oprócz niedzieli) o godz. 17.30. Dzieci zapraszam w czwartek. W niedzielę zapraszam na modlitwę różańcową  do Zielonowa o godz. 15.00 przy kapliczce.
 • Za posprzątanie kościoła dziękuję rodzinom Państwa Wójcik. O dalszą troskę proszę rodziny Państwa Guske i Pertkiewicz.
 • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
 • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Myśl na nowy tydzień:

„Nie gardź sobą, że przegrałeś bitwę. Trzeba znacznej siły, by się zapędzić aż tam, gdzie się bitwy przegrywa”.


Dekret Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego w sprawie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane

 Przypominam, że zgodnie z dekretem z dnia 29 maja br. w Archidiecezji Warmińskiej obowiązuje nadal dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, dla następujących wiernych:

 1. a.    osoby w podeszłym wieku,
 2. b.    osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
 3. c.    osoby, które czują obawę przed zarażeniem,

z zachowaniem III przykazania Dekalogu: „Pamiętaj, aby dzień święty święcić”.

W związku z ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. „strefie czerwonej” udzielam ponadto dyspensy dla wszystkich wiernych od wspomnianego obowiązku, przebywającym w takiej strefie w okresie jej obowiązywania.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy Świętej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy Świętej w dni powszednie. Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie i łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Przypominam jednocześnie o przestrzeganiu aktualnych wskazań władz sanitarnych.

W tym trudnym czasie epidemii zapewniam wszystkich osoby duchowne i świeckie o mojej modlitwie i wdzięczności za odważne pokonywanie sytuacji utrudniających życie społeczne, duszpasterskie i parafialne.

Olsztyn, dnia 16 października 2020 r.

Abp Józef Górzyński

METROPOLITA WARMIŃSKI