Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Tutaj relacja na żywo!

Ogłoszenia parafialne, 13 października 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 Niedziela Zwykła, 13 października 2019 r.

  • W tym tygodniu Msze św.: w Pn o godz. 9.00, od Wt do Cz o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. w Pt i  So.
  • W poniedziałek 14 października 2019 r. obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Nauczyciela. Msza św. dla szkoły w Gryźlinach z tej okazji będzie o godz. 9.00. W czasie Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klasy pierwszej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
  • W czwartek 17 października 2019 r. o godz. 18.30 kolejny dzień Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO). Serdecznie zapraszamy chętne osoby do udziału w rekolekcjach.
  • W październiku zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele (oprócz niedziel, w tym tygodniu oprócz Pn, Pt, i So) o godz. 17.30. Dzieci zapraszam w czwartek. W następną niedzielę zapraszam na modlitwę różańcową  do Zielonowa o godz. 15.00 przy kapliczce.
  • W ubiegłą niedzielę zostały zebrane ofiary na budowę Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas w wysokości 350 zł. Bóg zapłać.
  • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIX Dzień Papieski o hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Ofiary zbierane po Mszy św. do puszki będą przeznaczone na pomoc stypendialną dla utalentowanej młodzieży w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać.
  • Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w wycięciu krzaków przed cmentarzem, aby przygotować teren pod budowę nowego ogrodzenia. Proszę o przyniesieni pił i siekier. Prace są zaplanowane na najbliższą sobotę 19 października 2109 r. od godz. 9.00.
  • Za posprzątanie kościoła i kwiaty dodkoracji dziękuję rodzinom Państwa Cieloch i Nawackich z Zielonowa. O dalszą troskę proszę dwie rodziny z Ameryki.
  • Dziękuję za składane ofiary na remont dachu kościoła i bieżące utrzymanie parafii oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc. 

Myśl na nowy tydzień:

„Staraj się zostać uczciwym człowiekiem – zyskasz dzięki temu pewność, że na świecie jest o jednego drania mniej”.