Ogłoszenia parafialne, 30 października 2022 r.

31 Niedziela Zwykła, 30 października 2022 r.

• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła parafialnego, było to   442 lata temu a kościół został zbudowany 449 lat temu. Parafia istnieje 664 lata. Dziękuję parafianom, gościom i sympatykom za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, dziękuję wszystkim, którzy duchowo i materialnie troszczą się o naszą parafię i kościół.
  • W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek od środy do czwartku do  soboty o godz. 18.00.
  • W dzisiejszą niedzielę zapraszam na modlitwę różańcową do Zielonowa o godz. 15.00 przy kapliczce.
  • W następną niedzielę 06 listopada 2022 r. o godz. 12.00 Msza św. dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św.
  • We wtorek 01 listopada 2022 r. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8.30 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 procesja do grobów wokół kościoła a po Mszy św. o godz. 12.00 procesja na cmentarz parafialny i  modlitwy za zmarłych.
  • W środę 02 listopada 2022 r. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych, którzy odeszli do Boga z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim roku, zmarłych polecanych w wypominkach i  wszystkich wiernych zmarłych.
  • Do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny za  jednego zmarłego dziennie pod zwykłymi warunkami.
  • W listopadzie modlimy się za zmarłych. Przez cały listopad od 02 listopada 2022 r. zapraszam codziennie (oprócz niedziel) o godz. 17.30 na modlitwę w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach. Dziękuję za ofiary składane z wypominkami.
  •  Ofiary zbierane na cmentarzu 01 listopada 2022 r. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą przeznaczone na jego utrzymanie (wywóz śmieci). Cmentarz jest utrzymywany wyłącznie z ofiar. Bóg zapłać!
  • 04 listopada 2022 r. przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych od godz. 10.00. Spowiedź w Szpitalu w Ameryce o godz. 14.00. Spowiedź w kościele o godz. 17.00.
  • Serdecznie dziękuję Druhnom i Druhom z OSP w Gryźlinach, młodzieży z OSP w Gryźlinach, Panu Piotrowi Wilczewskiemu za pomoc w posprzątaniu liści wokół kościoła i plebanii. Dziękuję wspólnocie Bombowe Babki – Koło Gospodyń Gryźliny – Zielonowo za przygotowanie stroików na groby wokół kościoła.
  • Dziękuję Panu Adamowi Walkowiakowi i Panu Rafałowi Guske za zamontowanie tablicy ogłoszeń przy cmentarzu.
  • Za posprzątanie kościoła dziękuje rodzinom Państwa Podgórskich i Kucińskich z Ameryki. O dalszą troskę proszę rodziny Państwa Wiśniewskich i Czyżyk z Ameryki.
  • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
  • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

„Wystarczy abyś nie czynił tego, czego nie należy, a zrobisz wszystko co trzeba”.