Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Ogłoszenia parafialne, 29 października 2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 Niedziela Zwykła,  29 października 2023 r.

 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła parafialnego, było to 443 lat temu a kościół został zbudowany 450 lat temu. Parafia istnieje 665 lat. Dziękuję parafianom, gościom i przyjaciołom za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, dziękuję wszystkim którzy duchowo i materialnie troszczą się o naszą parafię i kościół.
 • Msze św. w tym tygodniu we wtorek i od czwartku do soboty o godz.18.00. Nie będzie Mszy św. w poniedziałek.
 • Zapraszam na nabożeństwo różańcowe we wtorek o godz. 17.30  W dzisiejszą niedzielę zapraszam na modlitwę różańcową do Zielonowa o godz. 15.00 przy kapliczce.
 • Za posprzątanie kościoła i kwiaty do dekoracji dziękuję rodzinom Państwa Karkulowskich i Gędek. O dalszą troskę proszę rodziny Państwa Balcerczyk.
 • Serdecznie dziękuję parafianom mieszkających przy ul. Lotniczej, Chmielnej, Grzybowej od Chmielnej, parafian z Zielonowa , Kolonii Mierki oraz Ameryki za skoszenie trawy na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
 • Dziękuję wspólnocie Bombowe Babki – Koło Gospodyń Gryźliny – Zielonowo oraz uczestnikom warsztatów za przygotowanie pięknych stroików na groby wokół kościoła.
 • Dziękuje Paniom Marii Gędek i Pani Jadwidze Tomiałojć za uporządkowanie grobów przy kościele.
 • Dziękuję Państwu Krystynie i Tadeuszowi Klucewiczom za przygotowanie miejsc parkingowych przy cmentarzu.
 • Serdecznie proszę o uporządkowanie na cmentarzu grobów, o które już nikt się nie troszczy.
 • Zapraszam na posprzątanie liści przy kościele w poniedziałek 30 października 2023 r. o godz. 18.00. Akcję organizują druhny i druhowie z OSP w Gryźlinach.
 • W środę 01 listopada 2023 r. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8.30 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 procesja do grobów wokół kościoła a po Mszy św. o godz. 12.00 procesja na cmentarz parafialny i  modlitwy za zmarłych.
 • W czwartek 02 listopada 2023 r. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych –  Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych, którzy odeszli do Boga z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim roku, zmarłych polecanych w wypominkach i wszystkich wiernych zmarłych.
 • Do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny za  jednego zmarłego dziennie pod zwykłymi warunkami.
 •  W listopadzie modlimy się za zmarłych. Przez cały listopad od 02 listopada 2023 r. zapraszam codziennie (oprócz niedziel) o godz. 17.30 na modlitwę w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach. Dziękuję za ofiary składane z wypominkami, które będą przeznaczone na wymianę pieca gazowego na plebanii, który po siedemnastu latach uległ awarii.
 • Ofiary zbierane na cmentarzu 01 listopada 2023 r. Uroczystość Wszystkich Świętych będą przeznaczone na jego utrzymanie (wywóz śmieci). Cmentarz jest utrzymywany wyłącznie z ofiar. Bóg zapłać!
 • 03 listopada 2023 r. przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych od godz. 10.00. Spowiedź w kościele od godz. 17.00 a w Szpitalu w Ameryce o godz. 14.00.
 • Serdecznie proszę o pomoc w przeprowadzeniu kwesty na cmentarzu parafialnym01 listopada 2023 r. Cmentarz jest utrzymywany wyłącznie z ofiar. Serdecznie proszę chętne osoby o zgłoszenie gotowości do kwestowania w tym dniu.
 • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
 • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Myśl na nowy tydzień:

„My chrześcijanie nie umrzemy – nasz grób jest kołyską naszej duszy”.