Ogłoszenia parafialne, 28 marca 2021 r.

Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej,28 marca 2021 r.

W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem epidemii w kościele może przebywać maksymalnie 16 osób (nie licząc sprawujących posługę). Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia. Ten nakaz obowiązuje od 27 marca 2021 r.
  • Transmisja Mszy świętych z kościoła w Gryźlinach na stronie internetowej parafii: www.parafiagryzliny.hekko.pl Około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. pojawi się na górnej części strony internetowej komunikat otwierający transmisję: „Tutaj relacja na żywo”.
  • Wielki Post to czas naszego nawracania się i zbliżania się do Boga i bliźniego przez modlitwę, jałmużnę i post. Zachęcam do czytania Pisma Świętego i modlitwy osobistej, ofiarności dla bliźnich, dostrzegania ich potrzeb oraz dobrych postanowień i mądrych umartwień.
  • W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej.
  • Ofiary zbierane do puszki w kościele i w sklepie (dzięki życzliwości Państwa Panuś) będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!
  • Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Tydzień – najważniejszy czas w Roku Kościelnym.
  • W Wielki Poniedziałek 29 marca 2021 r. od godz. 10.00 odwiedziny u chorych.
  • Msze św. w Wielkim Tygodniu: we wtorek i środę o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. w poniedziałek.
  • W Wielki Wtorek 30 marca 2021 r. od godz. 19.00. okazja do przedświątecznej spowiedzi, będą spowiadać zaproszeni księża.
  • 01 kwietnia 2021 r. Wielki Czwartek – rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.
  • 02 kwietnia 2021 r. Wielki Piątek Męki Pańskiej – Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 10.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 15.00. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie do godz. 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  • 03 kwietnia 2021 r. Wielka Sobota – Adoracja Pana Jezusa w  Bożym Grobie od godz. 10.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

- Ameryka godz. 11.00.

- Gryźliny godz. 12.00 i 14.00. (na placu przy kościele).

• Wigilia Paschalna w Wielką Noc – Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 !!! (zabieramy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych). Adoracja Pana Jezusa Zmartwychwstałego do godz. 24.00 i potem od godz. 5.00 rano.
  • 04 kwietnia 2021 r. Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego –Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Następna (dodatkowa) Msza św. o godz. 10.30 i Msza św. o godz. 12.00.
  • Serdecznie dziękuję Paniom Jadwidze Tomiałojć i Marii Gędek za pomoc w uporządkowaniu teren wokół kościoła i plebanii.
  • Dziękuję Paniom ze wspólnoty „Bombowe Babki” za wykonanie prześlicznych palm wielkanocnych do dekoracji kościoła.
  • Wrócił do nas po odnowieniu obraz świętego Józefa. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za pomoc w odnowieniu obrazu. W sposób szczególny dziękuję parafialnej wspólnocie Żywego Różańca, która zbierając ofiary w głównej mierze sfinansowała odnowienie obrazu i zapoczątkowała ten pomysł.
  • Zapowiedzi przedślubne: Krystian Damian Kuciński parafia Gryźliny, Patrycja Piasecka, parafia NSPJ w Olsztynku – zapowiedź pierwsza.
  • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
  • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

„Nie bój się wielkiego kroku – nie pokonasz przepaści dwoma małymi”.