Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Tutaj relacja na żywo!

Ogłoszenia parafialne, 27 października 2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30 Niedziela Zwykła, Uroczystość poświęcenia kościoła, 27 października 2019 r.

 • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła parafialnego, było to 439 lat temu a kościół został zbudowany 446 lat temu. Parafia istnieje 661 lat. Dziękuję parafianom i gościom za tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, dziękuję wszystkim którzy duchowo i materialnie troszczą się o naszą parafię i kościół.
 • W tym tygodniu Msze św. od Wt do Cz o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. w Pn.
 • W czwartek 31 października 2019 r. o godz. 18.30 kolejny dzień Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO).
 • W piątek 01 listopada 2019 r. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte o godz. 8.30 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 8.30 procesja do grobów wokół kościoła a po Mszy św. o godz. 12.00 procesja na cmentarz i  modlitwy za zmarłych.
 • W sobotę 02 listopada 2019 r. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza   św. o godz. 18.00 w intencji zmarłych, którzy odeszli do Boga z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim roku, zmarłych polecanych w wypominkach i  wszystkich wiernych zmarłych.
 • Do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać odpust zupełny za  jednego zmarłego dziennie pod zwykłymi warunkami.
 • W listopadzie modlimy się za zmarłych. Przez cały listopad od 02 listopada 2018 r. zapraszam codziennie (oprócz niedziel) o godz. 17.30 na modlitwę w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach. Dziękuję za ofiary składane z wypominkami.
 • Ofiary zbierane na cmentarzu będą przeznaczone na jego utrzymanie (wywóz śmieci). Cmentarz parafialny jest    utrzymywany wyłącznie z ofiar. Bóg zapłać! Serdecznie proszę o pomoc w zbieraniu ofiar na cmentarzu 01 listopada 2019 r.
 • 01 listopada 2019 r. przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych ze względu na Uroczystość  Wszystkich Świętych będą 15 listopada 2019 r.
 • Dziękuję mieszkańcom Ameryki za zakup chryzantem do kościoła. Za posprzątanie kościoła dziękuję rodzinom Państwa Federewicz i Cichockich, o dalszą troskę proszę Rodziny  Państwa Kaszeta i Mackiewicz.
 • W ostatnich dniach października zapraszam na nabożeństwa różańcowe codziennie w kościele, w tym tygodniu od Wt do Cz) o godz. 17.30. Dzieci zapraszam w czwartek. W dzisiejszą niedzielę zapraszam na modlitwę różańcową  do Zielonowa o godz. 15.00 przy kapliczce.
 • Serdecznie dziękuję za pomoc w posprzątaniu liści wokół kościoła. Dziękuję Druhom i Druhnom z OSP w Gryźlinach, dziękuję młodzieży z OSP w GryźlinachDziękuję Joannie, Michałowi i Beacie Retkowicz, Adamowi i Szymonowi Walkowiak, Andrzejowi i Oliwii Jankhe, Dzesice i Markowi Łańcuckim, Adriannie Szepańskiej, Piotrowi Koconiowi, Monice Berggrün, Michałowi Pertkiewiczowi, Rafałowi i Kamilowi Guske, Tomaszowi Najmowiczowi. Panu Piotrowi Pokrzywnickiemu i Panu Grzegorzowi Pertkiewiczowi za udostępnienie sprzętu do sprzątniecie i wywozu liści.
 • Dziękuję za składane ofiary na remont dachu kościoła i bieżące utrzymanie parafii oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc. 
 • Proszę gorąco o modlitwę w intencji przyznania dotacji na remont dachu kościoła.

Myśl na nowy tydzień:

„Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa”.