Ogłoszenia parafialne, 22 listopada 2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata, 22 listopada 2020 r.

W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem epidemii w kościele może przebywać maksymalnie 12 osób (nie licząc sprawujących posługę). Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia. Ten nakaz obowiązuje od 07 listopada 2020 r.
  • W niedzielę Msze święte będą o godz. 8.30, dodatkowa o godz. 10.30 i o godz. 12.00.
  • W tym szczególnie trudnym czasie epidemii zachęcam do pozostania w domu i udziału w Mszach świętych korzystając z telewizji, radia i Internetu. Transmisja Mszy świętych z   kościoła w Gryźlinach na stronie internetowej parafii: www.parafiagryzliny.hekko.pl Około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. pojawi się na górnej części strony internetowej komunikat otwierający transmisję: „Tutaj relacja na żywo”.
  • Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
  • W następną niedzielę rozpoczynamy Adwent. W czasie Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych i wieńców adwentowych. Zachęcam (szczególnie dzieci) do wykonania wieńców adwentowych by pomagały pamiętać o
    adwentowym czasie w naszych domach.
  • O posprzątanie kościoła proszę rodziny Państwa Cieloch i Nawackich z Zielonowa.
  • Przez cały listopad za modlitwę w intencji zmarłych na cmentarzu lub w domu można uzyskać odpust zupełny za  jednego zmarłego dziennie pod zwykłymi warunkami.
  • W tym roku nie były zbierane ofiary na cmentarzu. Ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci) będą zbierane do puszki w kościele po Mszach św. przez cały listopad. Można również wpłacać ofiary na konto parafialne z dopiskiem: „ofiara na utrzymanie cmentarza”. Cmentarz jest utrzymywany wyłącznie z ofiar. Bóg zapłać z ofiary!
  • W listopadzie pamiętamy w modlitwie o zmarłych. Przez cały listopad (oprócz niedzieli) o godz. 17.30 zapraszam na modlitwę w intencji zmarłych wymienionych w wypominkach. Dziękuję za ofiary składane z wypominkami.
  • W związku z zaistniałą sytuację epidemiczną i społeczną w naszej Ojczyźnie codziennie od 01 do 30 listopada zachęcam by o godz. 21.00 zapalić świeczkę i odmówić jedną dziesiątkę różańca w intencji pokoju w naszej Ojczyźnie modląc się za tych, którzy oddali życie za wolną Polskę.
  • W tym tygodniu nie będzie adoracji.
  • OSP w Gryźlinach włączyła się w akcję – „strażacy wspierają szpitale”. Polega ona na zbiórce wody butelkowanej i środków higienicznych dla pacjentów szpitali. Zachęcam wszystkich, nie tylko strażaków do wsparcia tej akcji. Kontakt do  zbiórki Rafał Guske tel. 601 818 338.
  • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
  • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Konto parafialne:

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Gryźlinach 45 8858 0001 2001 0001 6391 0501

„Chwast jest niczym innym jak niekochanym kwiatem”.