Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Ogłoszenia parafialne, 20 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Adwentu, 20 grudnia 2020 r.

W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem epidemii w kościele może przebywać maksymalnie 12 osób (nie licząc sprawujących posługę). Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia. Ten nakaz obowiązuje od 07 listopada 2020 r.
 • Transmisja Mszy świętych z   kościoła w Gryźlinach na stronie internetowej parafii: www.parafiagryzliny.hekko.pl Około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. pojawi się na górnej części strony internetowej komunikat otwierający transmisję: „Tutaj relacja na żywo”.
 • Msze święte w niedzielę o godz. 8.30, dodatkowa o 10.30 i 12.00.
 • W czwartek 24 grudnia 2020 r. Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie Mszy św. Zachęcam do pielęgnowania w tym dniu zwyczajów wigilijnych (rozpoczęcie wieczerzy czytaniem fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa i modlitwą, łamanie się  opłatkiem, śpiewanie kolęd).
 • W piątek 25 grudnia 2020 r. Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 22.00 w czwartek i o północy. Następne Msze św. w tym dniu o godz.10. 30 i o godz. 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.30.
 • W sobotę 26 grudnia 2020 r. drugi dzień świąt – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika, tradycyjne poświecenie owsa. Msze św. jak w niedzielę, o godz. 8.30, 10,30 i 12.00.
 • W następną niedzielę 29 grudnia 2019 r. Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu wspominamy  świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Po Mszach św. błogosławienie wina.
 • Za przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła serdecznie dziękuję Szanownym Parafianom mieszkających przy ul. Kościelnej, Jeżynowej, Grzybowej i Truskawkowej. Dziękuję Panu Jackowi Cielochowi za ofiarowanie  choinki do kościoła i na plebanię. Dziękuję wspólnocie „Bombowe babki” za udekorowanie choinek i zrobienie stroików. Dziękuję Rodzinie Państwa Wilczewkich za dekoracyjną gwiazdę na wieży kościoła. Dziękuję rodzinie Państwa Pertkiewicz za siano do żłóbka. Dziękuję Panu Grzegorzowi Żabińskiemu za pomoc w zamontowaniu tej gwiazdy.
 • Dziękuję Panu Andrzejowi Berggrün za naprawę dachu na kościele i wynajęcie oraz opłacenie  podnośnika.
 • Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci).
 • W tym tygodniu Roraty we wtorek o godz. 7.00 rano. W środę Msza święta o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. w poniedziałek i czwartek.
 • Odwiedziny u chorych tylko na wyraźną prośbę we wtorek od godz. 10.00.
 • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
 • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717, gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Myśl na nowy tydzień:

„Zanim się kogoś zgani, należy zawsze wpierw zbadać, czy nie należałoby wybaczyć”.

                                         

…” Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami…”                                                                                                                                                                                                                                     

Kochana Rodzino Parafialna!

Czas, który przeżywamy nie jest łatwy, poczucie niepokoju, choroby, niepewność jutra sprawia, że możemy żyć w pewnym lęku. Ale na szczęście jest ON – KSIĄŻĘ POKOJU – BOŻY SYN – JEZUS, KTÓRY PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT DLA KAŻDEGO Z NAS, BY DAĆ  POKÓJ, I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA. Bardzo pragnę, by ten list, te słowa, które do Was, kochani piszę, te życzenia, które przekazuję Wam w formie listu stawały się w Waszym życiu realne. Aby tak jak Jezus – Słowo – stał się realnie człowiekiem, przyszedł do każdego z nas jako MALEŃKA MIŁOŚĆ odnalazł w Waszym domu, w Waszej Rodzinie miejsce. Niech Wasz dom, Rodzina staje się Betlejem, gdzie Święta Rodzina będzie przyjęta.

Przyjmując  Maryję, św. Józefa i Dzieciątko Jezus, ufam, że będą Wam błogosławić. Ja natomiast będę modlił się, abyście wpatrzeni w każdą z postaci ze Świętej Rodziny z osobna i razem ogrzewali się w promieniach ich miłości, świętości i pokoju. Ich relacji do siebie nawzajem.

Niech Maryja Swoją czułą i delikatna obecnością pomaga każdej kobiecie  / dziewczynce / w tym domu promieniować czułością, miłością i pięknem, wprowadzając klimat ciepła i wzajemnej życzliwości oraz gościnności.

Niech św. Józef – szczególny patron tego roku – jako mąż Maryi i opiekun Jezusa troszczy się o potrzeby materialne i duchowe rodziny, a każdy mężczyzna / chłopiec /w domu wpatrzony w przykład tego Świętego uczy się jak wsłuchać się w potrzeby bliskich i oddawać ich Bożej Opatrzności. Niech św. Józef pomaga, by każdy miał pracę i godne warunki życia.

Małżonkowie wpatrzeni w miłość Maryi i Józefa niech doświadczają radości w miłości.

Niech Dzieciątko Jezus uśmiech się do każdego dziecka w tym domu i błogosławi, a dzieci wpatrzone w przykład Jezusa niech będą zawsze pełne radości, szczerości i dobroci.

Kochani dzieląc się opłatkiem przy wigilijnym stole dzielcie się dobrym słowem, uśmiechem, przebaczeniem i pokojem. Jezus – Bóg zszedł na ziemie, by uczyć nas miłości, wybaczenia i miłosierdzia. Okazujmy je sobie hojnie i z radością. Mówmy sobie często że ktoś jest dla nas ważny, że go kochamy, tęsknimy….. To wtedy będzie prawdziwe Boże Narodzenie – bo Bóg będzie się rodził w sercu każdego z nas. Niech inni zobaczą w nas Boga poprzez gesty dobroci i życzliwości.

A na NOWY ROK 2021 życzę silnej wiary w Bożą Opatrzność i Boża Miłość, która sprawia, że każdego dnia budzimy się z radością i pełna świadomością, że jest Bóg – mój Ojciec, który kocha mnie i czuwa nad moim życiem. Jestem Jego ukochanym Dzieckiem i nic złego nie może mi się stać jeśli Jemu zaufam.

Niech wszystko staje się nowe, pełne światła i dobroci, życzę, byście kochani w Nowy Rok wchodzili z nowa nadzieją, z otwartością na innych, ale przede wszystkim na Boga i jego plany.

Zapewniam o pamięci w modlitwie. Moje serce i dom są dla was zawsze otwarte jeżeli będziecie pragnęli porozmawiać i się spotkać. Niech Boże błogosławieństwo spłynie na waszą rodzinę, dom i wszelkie sprawy, które nosicie w sercu, niech Bóg rozpromieni nad Wami Swoje Oblicze, Maryja ochrania od wszelkiego zła a św. Józef wyprasza potrzebne łaski.

Boże Narodzenie 2020r.                                             

 Ks. Marek Gbiorczyk – proboszcz.