Ogłoszenia parafialne, 13 sierpnia 2017 r.

19 Niedziela Zwykła, 13 sierpnia 2017 r.

• Msze św. w tym tygodniu w Pn i od Śr do Pt godz. 18.00. We wtorek Msze św. o 8.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. w So.
  • Adoracja Najświętszego sakramentu pół godziny przed każdą Mszą świętą (oprócz niedzieli i wtorku).
  • We wtorek 15 sierpnia 2017 r. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Msze św. o godz. 8.30 i 12.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie owoców, kwiatów, ziół, kłosów zbóż.
  • W czwartek 17 sierpnia 2017 r. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Początek spotkania o godz. 19.00 na plebanii. Wszystkich chętnych zapraszam na spotkanie.
  • W sierpniu obchodzimy 73 rocznicę Powstania Warszawskiego. W modlitwie pamiętajmy o tych, którzy walczyli i zginęli w bohaterskiej walce. Cześć i chwała bohaterom!
  • Miesiąc sierpień to czas troski o trzeźwość naszego narodu. Niech modlitwa i podjęta abstynencja od alkoholu będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Ojczyznę.
  •  Za posprzątanie kościoła dziękuję wspólnocie Żywego Różańca. Paniom Czesławie Prusik, Celinie Czeczko, Urszuli Pertkiewicz, Wandzie Trawińskiej, Jadwidze Tomiałojć, Irenie Liderlin. Dziękuję wspólnocie Żywego Różańca i Pani Bożenie Serafin za kwiaty do dekoracji kościoła. Dziękuję Pani Jadwidze Tomiałojć za uporządkowanie grobów przy kościele, dziękuję Panu Wacławowi Trawińskiemu za skoszenie trawy przy kościele. O dalszą troskę proszę rodziny Państwa Salutzkich i Balcerczyk.
  • Dziękuję serdecznie za datki złożone w czasie festynu na remont dachu kościoła.
  • Dziękuję za składane ofiary na utrzymanie parafii oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc. Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła.
  • Życzę dobrych, bezpiecznych wakacji i urlopów, pełnych pięknych przeżyć oraz odpowiedniej pogody.
  • Konto parafialne (wpłata na remont dachu z dopiskiem ofiara na remont dachu):

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Gryźlinach
            Warmińsko – Mazurski Bank Spółdzielczy Oddział w Olsztynie
            45 8858 0001 2001 0001 6391 0501

„Kiedy przes­ta­je się kochać, to się nie płacze. Płacze się, kiedy ktoś przes­ta­je nas kochać”.