Wyszukiwarka

Msze święte

Gryźliny:
Dni powszednie godz. 18:00
Niedziela godz. 8:30, 12:00

Szpital w Ameryce:
Niedziela godz. 10:30

Dane kontaktowe

Parafia Św. Wawrzyńca
ul. Kościelna 21
11-034 Gryźliny
tel. (+48) 502 397 717

Ogłoszenia parafialne, 13 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

3 Niedziela Adwentu„Gaudete”13 grudnia 2020 r.

W związku z wprowadzonym na terenie całej Polski stanem epidemii w kościele może przebywać maksymalnie 12 osób (nie licząc sprawujących posługę). Proszę o przyjęcie ze zrozumieniem tego ograniczenia. Ten nakaz obowiązuje od 07 listopada 2020 r.
 • W tym szczególnie trudnym czasie epidemii zachęcam do pozostania w domu i udziału w Mszach świętych korzystając z telewizji, radia i Internetu. Transmisja Mszy świętych z   kościoła w Gryźlinach na stronie internetowej parafii: www.parafiagryzliny.hekko.pl Około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. pojawi się na górnej części strony internetowej komunikat otwierający transmisję: „Tutaj relacja na żywo”.
 • Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Gaudete” czyli radości, przypominając o bliskich już Świętach Bożego Narodzenia.
 • Msze święte w niedzielę o godz. 8.30, dodatkowa o 10.30 i 12.00.
 • W naszej parafii nie będzie rekolekcji adwentowych. Zachęcam by korzystać z internetowych form rekolekcji.
 • O przygotowanie świątecznego wystroju naszego kościoła w sobotę 19 grudnia 2020 r. serdecznie proszę Szanownych Parafian mieszkających przy ul. Kościelnej, Jeżynowej, Grzybowej i Truskawkowej. Początek prac od godz. 10.00.
 • Dziękuję za ofiary przeznaczone na utrzymanie cmentarza (wywóz śmieci).
 • Są do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena minimalna za świecę 5 zł.
 • W tym tygodniu Msze święte roratnie w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 7.00 rano. W środę, czwartek i sobotę Msze święte o godz. 18.00.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 20.00 do 21.00 zakończona dziesiątką różańca i Apelem Maryjnym.
 • W środę 16 grudnia 2020 r. będzie okazja do spowiedzi od godz. 19.00, będą zaproszeni księża. Ks. Proboszcz będzie spowiadał w środę, czwartek, sobotę od godz. 17.00 oraz w poniedziałek, wtorek i piątek od godz. 19.00.
 • Dziękuję serdecznie wszystkim dobroczyńcom za ofiary składane na utrzymanie parafii, dziękuję za troskę o potrzeby materialne parafii  oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.
 • Przez cały czas służę pomocą i jestem do dyspozycji. tel. kom. 513 286 519, 502 397 717,
  gbiomar@gmail.com W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Myśl na nowy tydzień:

„Żyj tak, byś przy końcu nie starał się życia swojego naprawiać”.