Ogłoszenia parafialne, 06 sierpnia 2017 r.

Niedziela Przemienienia Pańskiego, 06 sierpnia 2017 r.

• Msze św. w tym tygodniu od Pn do Pt o godz. 18.00. W sobotę Msza św. odpustowa o godz. 14.00.
  • Adoracja Najświętszego sakramentu pół godziny przed każdą Mszą świętą (oprócz niedzieli i soboty).
  • W czwartek 10 sierpnia 2017 r. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Początek spotkania o godz. 19.00 na plebanii. Wszystkich chętnych zapraszam na spotkanie.
  • W sierpniu obchodzimy 73 rocznicę Powstania Warszawskiego. W modlitwie pamiętajmy o tych, którzy walczyli i zginęli w bohaterskiej walce. Cześć i chwała bohaterom!
  • Miesiąc sierpień to czas troski o trzeźwość naszego narodu. Niech modlitwa i podjęta abstynencja od alkoholu będzie wyrazem naszej odpowiedzialności za Ojczyznę.
  • Druhny i druhowie z OSP Gryźliny gorąco dziękują za serdeczne i hojne przyjęcie w czasie kwesty w Gryźlinach i  Zielonowie. Zebrane pieniądze będą przeznaczane na dofinansowania wkładu własnego do zakupu zestawu oświetleniowego pola akcji i agregatu do wypompowywania wody.
  • Za posprzątanie kościoła i kwiaty do dekoracji dziękuję Pani Krystynie Kocoń i rodzinie Państwa Karkulowskich. O dalszą troskę proszę wspólnotę Żywego Różańca.
  • Dziękuję za skoszenie trawy przy kościele.
  • Zapowiedzi przedślubne: Artur Robert Żuk, parafia św. Maksymiliana Marii Kolbe w Woźnicach i Aleksandra Janina Sokołowska, parafia św. Wawrzyńca w Gryźlinach –  zapowiedź trzecia.
  • W czwartek 10 sierpnia 2017 r. przypada Uroczystość Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona naszej parafii. Odpust w naszej parafii będziemy przeżywali w sobotę 12 sierpnia 2017 r. na Mszy św. o godz. 14.00, na którą  wszystkich serdecznie zapraszam.
  • W imieniu Pana Sołtysa, Rady Sołeckiej, Pana Radnego, Koła Gospodyń Wiejskich i OSP  zapraszam na Festyn Rodzinny w Gryźlinach, który odbędzie się sobotę 12 sierpnia 2017 r. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą odpustową ku czci Świętego Wawrzyńca o godz. 14.00. Pragniemy podziękować naszemu Patronowi za opiekę nad naszą parafią i prosić o dalsze Jego stawiennictwo przed Bogiem. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość. O godz. 16.00 rozpocznie się na placu za świetlicą w Gryźlinach festyn rodzinny. W programie: występy artystyczne, blok zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych, poczęstunek. W czasie festynu będzie można złożyć ofiarę  na remont dachu kościoła. Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów.
  • Dziękuję za składane ofiary na utrzymanie parafii oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc. Dziękuję za ofiary składane na remont dachu.
  • Życzę dobrych, bezpiecznych wakacji i urlopów, pełnych pięknych przeżyć oraz odpowiedniej pogody.
  • Konto parafialne (wpłata na remont dachu z dopiskiem ofiara na remont dachu):

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Wawrzyńca w Gryźlinach
        Warmińsko – Mazurski Bank Spółdzielczy Oddział w Olsztynie
        45 8858 0001 2001 0001 6391 0501

„Hoj­ność po­lega nie ty­le na tym, aby da­wać dużo, co na tym, aby da­wać w od­po­wied­niej chwili”.