Ogłoszenia parafialne, 01 grudnia 2019 r.

1 Niedziela Adwentu, 01 grudnia 2019 r.

• W tym tygodniu Msze św. od Pn do So o godz. 18.00.
  • W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent.  W czasie Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych i wieńców adwentowych. Zachęcam (szczególnie dzieci) do wykonania wieńców adwentowych, aby pomagały pamiętać o adwentowym czasie w naszych domach.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Eucharystia daje życie”. Niech będzie to czas szczególnego pogłębienia tajemnicy Ofiary Eucharystycznej i obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu, od czwartku 05 grudnia 2019 r. codziennie, od  godz. 20.00 do 21.00.
  • Zachęcam, aby szczególnie w Adwencie czytać Pismo Święte, by Słowo stawało się Ciałem w naszym życiu.
  • Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii będą w Pn i Wt, 02 i 03 grudnia 2019 r. o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. mgr Mariusz Kubicki duszpasterz nauczycieli i ceremoniarz diecezjalny.
  • Zapraszam dzieci na Roraty w czwartek 05 grudnia 2019 r. (przynosimy lampiony adwentowe).
  • Od następnej niedzieli będą do nabycia opłatki wigilijne i świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom pod hasłem „”. Cena minimalna za świecę 5 zł.
  • Dziękuję rodzinie Państwa Plotetzkich za wykonanie wieńca adwentowego do kościoła.
  • Dziękuję rodzinie Państwa Guszczanowskich za podarowanie dzieciom kalendarzy adwentowych.
  • W czwartek 05 grudnia 2019 r. spotkanie modlitewne wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Początek spotkania o godz. 19.00. Wszystkich chętnych zapraszam na spotkanie.
  • 06 grudnia 2019 r. pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny u chorych od godz. 10.00. Spowiedź w kościele od godz. 17.30. Spowiedź w Szpitalu w Ameryce o godz. 14.00.
  • W piątek 06 grudnia 2019 r. wspomnienie Świętego Mikołaja.
  • W następną niedzielę 08 grudnia  2019  r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  • Na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Sudanie Południowym zebrane zostały ofiary w wysokości 350 zł. Bóg zapłać!
  • O przygotowania świątecznego wystroju naszego kościoła w sobotę 21 grudnia 2019 r. serdecznie proszę Szanownych Parafian mieszkających przy ul. Baczewskiego.
  • Za posprzątanie kościoła dziękuję rodzinom Państwa Czyżyk i Wiśniewskich z Ameryki. O dalszą troskę proszę rodzinę Państwa Hetman z Ameryki.
  • Dziękuję za składane ofiary na remont dachu kościoła i bieżące utrzymanie parafii oraz za wszelką okazywaną życzliwość i pomoc.

„Człowiek mądry więcej uczy się od swoich wrogów, niż głupiec od przyjaciół”.